کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

کلینیک درد

درمان دیسک

کلینیک درد :

بعد از جنگ جهانی دوم  مکانی برای کنترل درد ها  مزمن و حاد تاسیس شد که به آن کلینیک درد می گفتند این کلینیک با گذشت ۷۰سال از تاسیسش تجربه بسیاری در کنترل و تشخیص درد ها را بدست آورد به طوری که به بیماران در درمان بیماریشان کمک شایانی کرد این کلینیک با  کمک روش های درمانی مدرن به بیماران کمک می نمود .

درد چیست ؟

درد در واقع یک حس است  که بسیار آزار دهنده و ناراحت کنند می باشد اما درد در زمان آسیب  بافت های انسان توسط سیستم اعصاب مرکزی و محیطی  ایجاد می شود و به دو صورت مزمن و حاد یا شدید بروز می نماید .

در صورتی ایجاد آسیب بافتی یا التهابی توسط یک اختلال در بدن انسان درد حاد بوجود می آید درد یک هشدار برای خطر می باشد که بدن انسان این هشدار را می دهد و باید برای رفع آن درمانی را پیش گیریم درد حاد مانند سوختگی ، شکستن استخوان وغیر… می باشد .

اما درد مزمن این درد درصورتی بوجود می آید که یک درد به صورت حاد را درمان نکنیم و به درد مزمن تبدیل شود .

درد مزمن برای هشدار نمی باشد و بیشتر آزار دهند می باشد  این دردها باید توسط پزشکان درمان شوند درد مزمن مانند سر درد ، درهای منفصلی و غیر… می باشد .

هدف از تاسیس کلینیک درد چیست ؟

 هدف از تاسیس کلینیک درد شناسایی درد و درمان آن می باشد، پس در صورتی که دردی احساس کردید باید به کلینیک مراجعه نمایید حال چه این درد مزمن باشد چه درد حاد .

کار درمان دردها توسط پزشکان متخصص انجام می گیرد. پزشکان بیماران را در مرحله اول ویزیت می نمایند و در مرحله بعد از تشخیص بیماری بهترین راه درمان را برمی گزینند راه های مختلفی برای درمان وجود دارد مانند تجویز داور و انجام عمل جراحی و غیر…  می باشد .

بیماران بیشتر زمانی به کلینیک درد مراجعه می نمایند که دچار درد های زیر می شوند .

۱) سردرد هایی که از اختلال عملکرد رشته های عصبی بوجود می آیند بسیار مزمن و حاد می شوند بیمارانی که دچار این درد می شوند به کلنیک درد مراجعه می کنند تا درمان شوند معمولا با تجویز دارو این درد درمان می شود .

۲) کمر درد می باشد کمر درد ها که می تواند از بیماری های همچون فتق دیسک و اسپاسم عضلاتی ، شکستگی های مهره ای ، التهاب باف بین مهر های کمر وغیر…  بوجود بیاید .

۳) بیمارانی که مبتلا به درد های استخوانی می باشد این درد ها مزمن می باشند بیمارانی که دچار  اسپاسم عضلانی شده اند از این دسته از بیماران هستند .

۴) درد احشائی می باشد درد های داخلی بدن مانند درد در ناحیه قلب یا روده یا شکم از دسته درد احشائی می باشد این درد که بسیار آزار دهنده بودن و بیمار را از زندگی می اندازد و این درد توسط پزشک معالج تشخیص داده و رفع می شود .

۵) درد سرطان ، این بیماری که درد بسیاری را در طول درمان بیمار باید تحمل نماید از رشد زیاد سلول بوجود می آید یعنی توموری در بدن رشد کرده و در هر لحظه خود را به شکل دیگری در می آورد تا سیستم دفاعی بدن آن را تشخیص ندهد .

درد های دیگری همچون درد های ناشی از اختلال در عملکرد رشته های عصبی و درد دیگری مانند درد های عفونی و پوستی وجود آمده اند که دارای درد مزمن می باشند که بیمار با مرجعه به کلینیک درد می تواند به رفع آن بپردازد .

اما در پایان این مطلب به شما از راههای کنترل درد که در کلینیک درد استفاده می شود می گوییم :

راه های مختلفی برای کنترل درد های مزمن و حاد بیمارانی که به کلینیک مراجعه می نمایند وجود دارد مانند تجویز دارو و طب سوزنی  مراجعه به فیزیوتراپ ،ورزش و نرمش ، تزریق و غیر… اما انتخاب راه درمانی باید با مشورت دکتر متخصص بعد از تشخیص بیماری انجام گیرد .

۱۱ آبان ۱۳۹۴

مطالب مرتبط

برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی