کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

ورزش درد شانه

ورزش درد شانه

ورزش درد شانه می تواند تا حدود زیادی ناراحتی ها و تنش هایی را که در این ناحیه از بدن ایجاد می شود را کاهش داده و حتی فرد را از این درد رها کند . به همین خاطر در ادامه سعی خواهیم کرد تا بعد از معرفی علل درد در این ناحیه برخی از حرکات کششی و ورزش هایی که می توانند میزان درد را کاهش داده و سبب بهبود شوند را معرفی کنیم .

بعد از دست ها شانه ها انعطاف پذیر ترین عضو بدن در محورهای حرکتی شما هستند ، چرا که در فعالیت های روزانه و حرکات دست مرتّباً آن ها را در گیر می کنید (از مسواک زدن تا مرتب کردن مو ها و یا قرار دادن جسمی بالای کمد) . این عضو رابط اصلی بین دست ها و ساختمان اسکلتی بدن است و بدون آن ها ما نمی توانیم دست های خود را در زوایای مختلف به حرکت در آوریم و یا حتی جسمی را بلند کنیم .

در ساختار اسکلتی ما انسان ها (همچون اکثر قریب به اتفاق  موجودات) اسکلت در داخل بدن قرار گرفته است و توسط ماهیچه ها پوشیده شده است . این ویژگی باعث شده است تا دامنه حرکت اعضا بدن چون دست ها ، پا و سر و گردن افزایش یابد . به علاوه ماهیچه ها نقش ضربه گیر را نیز برای اسکلت ایفا می کنند و باعث می شوند تا در اثر اتفاقات ناگوار اسکلت بدن کمتر آسیب ببیند

با وجود ویژگی های منحصر به فرد ساختمان بدن ما برخی از عوامل وجود دارند که آن ها را تهدید می کنند و سبب ایجاد درد در نواحی مختلف از جمله عضو های دارای تحرک بیشتر چون شانه ها می شوند . عواملی چون دررفتگی مفصل ، آسیب شبکه عصب بازویی ، شکستگی استخوان بازو ، درد ناحیه گردن ، سفت و سخت شدن مفاصل ، ساییدگی غضروف مفاصل ، آسیب دیدگی عضله گردانده شانه ، التهاب ، پارگی تاندون ها و رگ به رگ شدن و کشیدگی کتف تنها برخی از عواملی هستند که سبب درد در این ناحیه می شوند و ناراحتی هایی را برای فرد ایجاد می کنند . برخی از آن ها مانند شکستگی ها نیاز به مراقبت های ویژه دارند ، ولی برخی دیگر موقتی بوده و شما می توانید با تجویز پزشک و انجام چند حرکت تمرینی آن ها را درمان کنید . ورزش حتی باعث می شود تا شما بتوانید عملکرد دوباره عضلات خود را مخصوصاً بعد از اعمال جراحی بدست آورید . در ادامه چند ورزش درد شانه و درد مچ دست را معرفی خواهیم کرد .

 

حرکت ساده دست ها : یک میز ، صندلی و یا تکیه گاهی را پیدا کنید در روبروی آن قرار گرفته و کمی به جلو خم شوید . یک دست خود را روی آن قرار دهید و دست دیگر را رها کرده و فرض کنید که با آن می خواهید دایره فرضی را بکشید رسم این دایره فرضی به کاهش درد و بهبود عضلات شما کمک خواهد کرد . در حالتی دیگر به صورت ایستاده قرار بگیرید دستان خود را رها کنید و تنها شانه را در حرکتی دایره وار به چرخش در آورید ، ۱۰ بار به جلو و ۱۰ بار به عقب . برای این که دستان شما به این حرکت عادت کنند می توانید از دایره ای با قطر کوچکتر شروع کنید و آن را پیوسته افزایش دهید .

 

کشش گردن و پشت در ورزش درد شانه : روی یک صندلی بنشینید و قفسه سینه خود را به ران ها بچسبانید و سرو گردن و شانه های خود را آویزان کنید . این کار حداقل باید ۳۰ ثانیه به طول بینجامد .

 

کشش گردن برای درد شانه : دست راست خود را روی کمر قرار داده و دست چپ را روی سر خود بگذارید و هم زمان گردن را به سمت چپ بکشید و سپس رها کنید . دوباره این حرکت را با دست راست تکرار کرده و اینبار گردن را به سمت راست بکشید . این حرکت را در تعداد ۱۰ بار برای هر سمت تکرار کنید .

دور کردن شانه : روی یک صندلی بنشینید و یا در حالت ایستاده قرار بگیرید ، دست خود را کاملاً صاف کنید و در حالی که کف دست به سمت پایین است ، دست را در موازات شانه بالا ببرید و ۱۰ ثانیه در این حالت قرار دهید ، توجه کنید که شانه در این حالت نباید بالا برود . در حالتی دیگر می توانید دست های خود را بهم بچسبانید و یا به صورت جدا از یکدیگر بالای سر ببرید و ۱۰ ثانیه در این حالت قرار دهید ، در این حالت آرنج ها نباید خم شوند .

در انتها باید گفت که ورزش درد شانه برای درمان نباید شدید باشد ، بلکه آنچه باعث بهبود شما از این طریق می شود ممارست در انجام آن ها در دراز مدت خواهد بود .

۲۴ آذر ۱۳۹۷

مطالب مرتبط

مطالب علمی || ||
برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی