کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

راه های تقویت دیسک کمر

راه های تقویت دیسک کمر

زمانی که پزشک تنها راه درمان دیسک کمر را تقویت آن معرفی می کند ، همه بیماران به دنبال  راه های تقویت دیسک کمر خواهند گشت و از آن نیز استقبال خواهند کرد ؛ چرا که این شیوه درمان عوارض جانبی عمل جراحی را ندارند و بهبود در آن نسبت به جراحی سریع تر اتفاق می افتد . درد های مزمن دیسک کمر به دلایل مختلفی از جمله بی تحرکی ، شیوه نادرست نشستن ، فشار سنگین وارده به مهره های ستون فقرات در این ناحیه ، ایستادن در حالت نا مناسب ، جای خواب نادرست ، ورزش نکردن ، تصادف و یا سقوط از ارتفاع  ، اختلالات مادرزادی ، اضافه وزن ، ضعیف شدن ستون فقرات و سایر موارد ممکن است ایجاد شود . دلیل ایجاد این درد ها هرکدام از موارد بالا یا غیر از آن که باشد فرد در نهایت باید به دنبال راه های تقویت دیسک کمر باشد تا آثار درد را از بین ببرد .

 راه های تقویت دیسک کمر بسیار زیاد هستند ولی بیشتر آن ها بر انجام حرکات ورزشی تأکید کرده اند . برخی از آن ها هم مواد خوراکی را پیشنهاد می کنند که در کاهش میزان درد مؤثر هستند . باید تمامی افراد به این نکته توجه کنند که انجام حرکات ورزشی و یا استفاده از مواد غذایی به تنهایی تأثیر زیادی درتقویت دیسک کمر نخواهند داشت و باید این دو بصورت مکمل استفاده شوند تا درد را کاملاً بهبود بخشند .

مواد غذایی مؤثر در تقویت دیسک کمر :

میگو ، صدف و ماهیان چرب آب های سرد مانند : ساردین ، قزل آلا ، شاه ماهی ، آنچوی

پیاز قرمز ، سیب ، زیتون سیاه ، لوبیا ، کدو مسمای زمستانی  

محصولات سویا مانند : شیر و پنیر سویا

سبزیجات سبز تیره رنگ مانند : اسفناج ، کلم بروکلی ، مارچوبه و کولارد

سبزیجات و میوه های قرمز رنگ چون : چغندر ، فلفل قرمز ، گوجه فرنگی ، توت سیاه ، شاتوت و زغال اخته

آجیل ها مانند : فندق ، گردو و بادام

علاوه بر موارد ذکر شده این افراد از غذاهایی باید استفاده کنند که حاوی موادی چون پتاسیم ، منزیم ، اومگا ۳ ، ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین B12 ، ویتامین D و کلسیم  باشند زیرا هر کدام از این مواد در کاهش درد ، التهاب ، بهبود و ترمیم سیستم استخوانی و عضلانی بسیار مؤثر هستند .

برخی از حرکات ورزشی از راه های تقویت دیسک کمر :

۱٫       تمرین کشش پا و بازوی مخالف  : همان طور که از نام این حرکت مشخص است فرد باید یک دست و پای خود را  در حالت کشیده قرار دهد در حالی که دست و پای مخالف دیگر خود را روی زمین قرار داده است . آنچه در این حرکت اهمیت دارد قرار گرفتن سر ، کمر و پا در یک راستا است . فرد باید این حرکت را به مدت ۵ ثانیه برای هر دست و پا و در تعداد ۵ تا ۱۵ بار انجام دهد .

۲٫       تمرین پل زدن : این تمرین  عضلات پشت و شکم را تقویت می کند تا بتوانند ستون فقرات را محکم تر نگه دارند . در این حالت به پشت روی زمین بخوابید پا ها را در زاویه ۹۰ درجه قرار داده سپس عضلات شکم را سفت کنید ، بعد باسن را هم زمان از زمین جدا کنید تا جایی که شانه ها ، شکم و زانو در یک راستا قرار گیرند . این حرکت باید  ۵ تا ۱۵ بار و هر دفعه ۵ ثانیه به طول بینجامد .

۳٫       پل با یک پا : در این حالت بر خلاف پل کامل تنها یک پا از زمین بلند شده در حالت کشیده قرار می گیرد و کمر در آن تا جایی بالا می رود که در امتداد شانه ها و زانو پا باشد .

۴٫       لگد زدن پیوسته : در این حالت ابتدا به پشت دراز کشیده ، زانوها را تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید . در این حالت باید ران ها در حالت عمود به زمین و ساق پا در حالت افقی نسبت به آن قرار گیرند . بعد یک پا را صاف کنید و به سمت زمین پایین بیاورید تا جایی که دردی را احساس نکنید ، هم زمان پای دیگر را به قفسه سینه نزدیک کنید .  چند ثانیه در همین حالت بمانید و سپس با پای دیگر آن را انجام دهید . تعداد تکرار این حرک ۱۰ بار و هر بار ۵ ثانیه می باشد .

 

۱ آذر ۱۳۹۷

مطالب مرتبط

اوزون تراپی || ||
برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی