کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

دیسک کمر و ورزش

دیسک کمر و ورزش

دیسک کمر و ورزش رابطه ای مستقیم با یکدیگر دارند ، در عین حال که ورزش می تواند به بهبود دیسک کمر کمک کند ، از طرفی نیز می تواند آسیب های شدیدی را بر آن وارد کند . دنیای صنعتی امروز مخصوصاً برای افرادی که در نواحی پر جمعیت زندگی می کنند مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است . مشکلاتی چون آلودگی هوا ، آلودگی صوتی و ترافیک .

علاوه بر مشکلات مذکور بیشتر افراد ساکن در این نواحی به دلیل بافت خاص شهر بیشتر به شغل هایی می پردازند که امکان جابجایی در آن ها بسیار کم  است . برای مثال یک فروشنده تجهیزات پزشکی ، فردی شاغل در یک دفتر تجاری و حتی یک پزشک را در نظر بگیرید که تحرک زیادی ندارد . این افراد بعد از مدتی نشستن دچار دیسک کمر خواهند شد، چرا که ماهیچه هایی که مهره های ستون فقرات را در کنار هم محکم نگه می دارند در اثر بی تحرکی کاملاً شل شده و باعث می شوند تا مهره ها به یکدیگر فشار بیاورد و دیسک کمر را ایجاد کند ، البته این تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که این  افراد ورزش نکنند . متأسفانه باید گفت که بیشتر این افراد از آسیب های این گونه نشستن ها مطلع بوده ، ورزش نمی کنند و به این معضل دچار هستند ، در حالی که این افراد می توانند حتی با چند حرکت ساده در طول یک روز از این مشکلات جلوگیری کنند . در کنار تمامی این اتفاقات باز افرادی وجود دارند که به جای ورزش کردن و داشتن تحرک بیشتر ، خودسرانه و بدون تجویز پزشک برای خود استراحت مطلق را تجویز می کنند ، درحالی که استراحت درمانی موقتی برای دیسک کمر و ورزش خواهد بود .

از طرفی دیگر خود تمرینات سنگین بدنی هم می تواند باعث ایجاد دیسک کمر و ورزش شود . افرادی که در ورزش هایی چون وزنه برداری ، بدن سازی ، فوتبال ، کشتی و ورزش هایی که کمر در آن ها در تنش می باشد فعالیت می کنند در صورتی که اصول حرفه ای در آن ها را رعایت نکنند به این معضل دچار خواهند شد . برداشتن وزنه های سنگین فشار زیادی را بر ستون فقرات و ناحیه کمر وارد می کند و در صورت کوچک ترین اشتباه میتواند بافت اسفنجی بین مهره ها را له کرده و فرد را با کمردردی عمری به چالش بکشد .

 

کشتی گیران هم که از حرکات خمشی و چرخشی زیاد استفاده می کنند ممکن است تا دچار سایش در ناحیه مهره های کمر شوند ، بنابراین این خطر آن ها را نیز تهدید می کند . به هنگام مسابقات فوتبال بهتر است تا کمی به پای بازیکنان فوتبال بیشتر دقت کنید . مداومت دویدن در این افراد بسیار بالا است و فشار زیادی را روی استخوان ساق پا وارد می کند ، به طوری که استخوان پای بعضی از این افراد حالت پرانتز را به خود می  گیرد . این فشار تنها به ساق پا مربوط نمی شود ، ستون فقرات آن ها هم از این فشار در امان نیست . بدنی که دائماً بالا و پایین می رود ستون فقرات را به فنری تبدیل می کند که نوسانات دویدن فرد را به خود جذب کرده تا بدن او در هر حال ثابت بماند و در حین دویدن تعادل خود را از دست ندهد . شاید در ورزش های کوتاه مدت این اثرات دیده نشوند ولی برای کسانی که آن ها را به صورت حرفه ای دنبال می کند ، این معضل می  تواند در هر لحظه آن ها را تهدید کند . همان طور که دیدید به همان اندازه که تمرین کردن می توانست در درمان دیسک کمر مؤثر باشد ، در صورت پرداختن غیراصولی و خارج از عرف نیز به طور منفی تأثیر گذار است .

 

باید ها  نباید های دیسک کمر و ورزش

باید گفت که انجام برخی ورزش ها برای افرادی که دچار دیسک در ناحیه کمر و گردن هستند ممنوع است . افراد دچار دیسک کمر نباید ورزش های  را که با چرخش  همراه است و یا دراز نشست در آن ها وجود دارد را انجام دهند ، آن ها بهتر است تا سراغ ورزش های ساده چون پیاده روی بروند . افرادی هم که قصد انجام ورزش های ذکر شده در پاراگراف  قبل را دارند باید دقت کنند تا ابتدا آمادگی جسمانی لازم را کسب کنند و در مرحله بعد سراغ آن ها بروند . مثلا فردی که دچار اضافه وزن است باید در ابتدای امر وزن خود را با ورزش های هوازی کاهش دهد و بعد از استحکام عضلات سراغ ورزش فوتبال برود .

۵ دی ۱۳۹۷

مطالب مرتبط

درمان دیسک || ||
برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی