کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

درمان دیسک کمر

درمان دیسک

درمان دیسک کمر

دیسک کمر، مشکلی است که در بیشتر افراد در بین سنین ۲۵ تا ۳۵ سال رخ میدهد ، همانطور که مطلع هستید ، با توجه به شیوه اشتباه رفتار کردن ، افراد زیادی به دیسک کمر مبتلا شده و درد های ناشی از مبتلا شدن به دیسک کمر را متحمل شده اند .

دیسک کمر ، مشکلی نیست که مربوط به سن و سال خاصی باشد و به طور یقین بتوان گفت که امکان مبتلا شدن به دیسک ، یا دیسک کمر ، در سنین خاصی اتفاق می افتد  اما طبق آخرین آمار و شواهد موجود ،دیسک و دیسک کمر ، مشکلی میباشد که بیشتر در سنین جوانی تا میان سالی رخ میدهد .

ابتدا افراد برای درمان دیسک کمر خود ، سعی در استفاده از روش های ابتدایی و طبی مینمایند که درمان دیسک با استفاده از این روش ها بستگی به وضعیت و شرایط و مدت زمانی دارد که بیمار به دیسک کمر یا دیسک … مبتلا شده است .

یکی از مهمترین مزاحمت هایی که دیسک کمر یا itemprop=”sameAs” title=”درمان ديسک”دیسک … برایتان ایجاد میکند ، تولید و ایجاد مشکلات و درد فراوان در قسمت کمر و قسمت های پشتی بدن میباشد . یعنی دیسک کمر ، پتانسیل ایجاد درد و مشکل در قسمت های دیگر بدن را نیز میتواند داشته باشد .

شایان ذکر است که افرادی که تمایل به درمان دیسک کمر خود دارند ، میبایست ابتدا نزد پزشک متخصص درمان دیسک رفته و نسبت به درمان دیسک کمر خود ، از پزشک معالج راهنمایی بگیرند .

همانطور که مطلع هستید درمان دیسک کمر میتواند از راه های بسیار زیادی انجام شود و تنها محدود به یک سبک و یا یا روش درمانی نمیباشد .

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با درمان دیسک کمر میبایست بدانید ، این است که حتما برای انتخاب روش صحیح و کارامد در درمان دیسک خود  ، از پزشک معالج خود راهنمایی بگیرید و تشخیص درمان دیسک کمر و روش درمان دیسک کمر خود را به وی واگذار نمایید .

همانطور که میدانید دیسک کمر یکی از مشکلاتی است که شامل حال عموم مردم و به خصوص مردان میشود و میتواند مربوط به دلایل مختلف بسیار زیادی باشد .

در این میان شاید برایتان سوال باشد که آیا برای درمان دیسک کمر میبایست به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمود و یا متخصص ارتوپدی ؟

در جواب به این سوال در رابطه با درمان دیسک میبایست خدمت شما عزیزان اعلام نماییم که درمان دیسک کمر و به خصوص جراحی دیسک کمر میبایست توسط متخصصین مغز و اعصاب جراحی شود اما متخصصین ارتوپدی نیز توانایی جراحی و درمان دیسک کمر را دارا میباشند .

نکته جالبی که در رابطه با درمان دیسک کمر توسط متخصصین مغز واعصاب  ممکن است با آن برخورد کرده باشید این است که در تابلو ها و بیلبورد های نصبی متخصصین مغر و اعصاب ، کلمه متخصص ستون فقرات نیز درج شده است و درمان دیسک کمر از طریق جراحی نیز یکی از تخصص های پزشکان مغز و اعصاب میباشد .

شایان ذکر است که بدانید در برخی از موارد ، درمان دیسک کمر توسط متخصصین ارتوپدی نیز میتواند صورت بگیرد و بیمار میتواند نسبت به درمان دیسک کمر خود از طریق جراحی ، از پزشکان ارتوپدی کمک بگیرد .

ممکن است که متخصصین ارتوپدی در برخی از زمان ها که تشخیص بدهند که ستون فقرات و مهره های کمر نیازی به جوش دادن ندارد و از این عمل در درمان و جراحی دیسک کمر استفاده ننمایند که البته در چنین مواقعی تصمیم گیری بسیار دشوار و حساس میباشد و میبایست تیم جراحی بهترین تصمیم را گرفته و اقدام نماید .

سوال دیگری که ممکن است برایتان مطرح شود ، این است که در رفتگی دیسک کمر چه علائمی را داراست ؟

کمر انسان متشکل از ۵ مهره و یا ۵دیسک میباشد ، دیسک های شماره ۱ و ۲ ، مهره هایی هستند که محتویات آنها قابلیت جا به جایی دارد و میتوانند جا به جا شوند و قابلیت تغییر اندازی و شکل و یا اصطلاحا ارتجاعی بودن را دارا هستند .

در رفتگی دیسک و یا مهره های کمر ، بیشتر در بین دیسک های ۴ و ۵ و ۱ ممکن است رخ بدهد ، چرا که در ابتدا و انتهای این گروه مهره ها قرار گرفته اند .

امیدواریم که مقاله درمان دیسک کمر مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

در پایان لازم به ذکر است که مجموعه « کلینیک درد پردیس » با ارائه خدماتی همچون ازن درمانی یا اوزون تراپی و نوار عصب و عضله آماده درمان و تسکین درد شانه ، درد مچ دست و  مصدومان و بیماران متقاضی می باشد .

۲۸ بهمن ۱۳۹۴

مطالب مرتبط

خدمات تشخیص || برچسب ها: ||
برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی