کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

درد مفصل شانه در بدنسازی

درد مفصل شانه در بدنسازی

درد مفصل شانه در بدنسازی یکی از آسیب‌های شایعی است که ورزشکاران این حرفه به آن دچار می شوند . درد در این ناحیه بیشتر به این دلیل ایجاد می‌شود که مفاصل بدن ما دارای تحرک بیشتری نسبت به سایر قسمت های آن بوده و به همین خاطر در معرض آسیب دیدگی بیشتری نیز قرار می گیرند . مفصل شانه برخلاف سایر مفاصل دارای محدودیت در حرکت نیست و قابلیت این را دارد تا در زاویه ۳۶۰ درجه بچرخد . این دامنه گسترده در حرکت تنها به این خاطر است که نوع مفصل در این ناحیه از شکل کروی و کاسه بهره می‌گیرد ؛ بنابراین زمانی که دچار آسیب می ‌شود درد را در تمامی نواحی اطراف خود منتشر می کنند و حتی ممکن است این درد شانه به ناحیه کتف شما نیز انتقال یابد . بدنسازان جز افرادی هستند که به طور معمول به نسبت سایر افراد بیشتر با این درد مواجه می شوند ، در نتیجه به دنبال راه حل های رفع آن خواهند بود . شاید برخی از افراد علّت درد مفاصل شانه در بدنسازی را با انجام تمرینات سنگین و کار با وزنه های مختلف مرتبط بدانند ولی در واقع علّت اصلی آن را می توان مربوط به خود افراد دانست و نه نوع تمرینات ورزشی در این حرفه ، چرا که برخی از ورزشکاران با عدم اطلاع از توانایی های بدن خود و قدرت عضلانی ماهیچه ها و شیوه نادرست در انجام حرکات ورزشی ، خود را به این نوع آسیب دچار می کنند . در هر حال بدنسازان دوست ندارد تا مفصل شانه آن ها درد داشته باشد و در مواردی چون انجام پرس سینه یا بلند کردن وزنه این درد به سراغشان بیاید . قبل از بیان راه های درمان درد مفاصل شانه بهتر است تا به چند واقعیت در این باره اشاره کنیم .
• هرگز تصور نکنید که درد مفاصل شانه تنها به افرادی که به تازگی به ورزش بدنسازی وارد می شوند تعلق دارد ، بلکه پاورلیفتر ها ، کراس فیت کار ها و حتی ورزشکاران المپیک یا به عبارتی افراد حرفه ای نیز به آن مبتلا می شوند .
• هرگز گمان نکنید تنها به این دلیل که ورزشکار هستید می توانید خود به تنهایی دردها را درمان کنید . در واقع بعضی از حرکاتی که توسط برخی از بدنسازان به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی به شانه ایجاد می شود نه تنها در بهبود درد مفصل شانه در بدنسازی تأثیری ندارند بلکه آن را حادتر نیز می‌کنند .
• در نهایت باید این نکته را در نظر بگیرید که مقالات پزشکی زمانی که درد به صورت کاملاً مزمن درآمده است تأثیر چندانی در بهبود آن نخواهند داشت و تنها راه پیش روی شما مراجعه به پزشک متخصص ارتوپد یا فیزیوتراپ است .

چگونه از درد مفصل شانه در بدنسازی خلاص شویم
در ابتدا باید بدانیم که ایجاد درد در این ناحیه بیشتر به علت فرم اشتباه بدن در هنگام انجام تمرینات ورزشی می باشد که آسیب های جدی تری را متوجه شما می کند . شاید اگر از ورزشکارانی که در باشگاه های بدنسازی یا وزنه برداری مشغول به انجام حرکات تمرینی هستند سوال کنید که درد مفصل شانه در بدنسازی به چه دلیل ایجاد می شود ، آن را بیشتر متوجه حرکات پرس سینه بدانند ولی باید گفت که گرچه این حرکات در ایجاد آن بی تأثیر نیستند ولی به طور قطع نمی توان درد را به آن ها مربوط دانست.
قبل از انجام توصیه های این مقاله درباره درد مفصل شانه در بدنسازی باید به این نکته توجه کنید که تنها در صورت صلاحدید پزشک خود آن ها را انجام دهید .
فرم بدن خود را در هنگام انجام حرکات تمرینی یا وزنه برداری اصلاح کنید و سعیتان بر این باشد تا به استفاده از وزنه های سبک تری روی بیاورید . روی شانه آسیب‌دیده نخوابید ، چرا که این کار باعث می شود تا مفصل شانه مدت زمان بیشتری را برای استراحت در اختیار داشته باشد و تحت فشار وزن بدن نیز نباشد ، در نتیجه در زمان ریکاوری و بهبود مفصل شانه تا حدودی زیادی کاهش پیدا خواهد کرد . انجام برخی از حرکات نرمشی و کششی ساده باعث می‌شود تا اعصاب و عروق خونی از فشارهای وارده بر آن ها رهایی پیدا کنند ، خون راحت تر در محل در بافت های اطراف مفصل جریان پیدا کند و با اکسیژن رسانی بیشتر به ترمیم آن کمک کند . در حالی که دستان خود را در راستای بدن قرار داده اید با حرکات بسیار آهسته شانه را به عقب و جلو برگردانید و دوباره به حالت اولیه خود برگردید . گردن خود به سمت مخالف شانه آسیب‌دیده به آرامی بکشید و دست آسیب‌دیده را به سمت پایین و عقب نگه دارید .

۲۲ دی ۱۳۹۷

مطالب مرتبط

دسته‌بندی نشده || برچسب ها: , , ||
برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی