کلینیک چند تخصصی درد پردیس(درمان دیسک)

درمان دیسک,اوزون تراپی,ازن درمانی,نوار عصب و عضله,درمان دیسک کمر بدون جراحی,درد مچ دست,زانو درد,درمان آرتروز گردن,درد شانه

ازن درمانی

ازن درمانی

ازن درمانی

پس از آشنایی با کلیات ازن درمانی ، به سراغ بررسی این روش از منظری دیگر و همچنین بیان محاسن و معایب آن می پردازیم . همانطور که گفته شد ، ازون به عنوان ماده ای شبیه اکسیژن (با یک اتم بیشتر) وظیفه هوارسانی به بافت های زنده بدن را بر عهده می گیرد . این ماده دارای ساختاری ناپایدار است ، به عبارتی دیگر ازون  ( با گذشت زمان و فراهم شدن شرایط تجزیه به یک ملکول اکسیژن (O2) و یک اتم اکسیژن (O) تبدیل می گردد . این تغییرات سبب می شود تا اوزونی که وظیفه سرعت بخشی به گردش خون را انجام داده است ، پس از اتمام کار خود ، نه تنها ماده ای مضر برای بدن نبوده و دفع آن نیز مشکل ساز نمی باشد ، بلکه به دو جزء بسیار مفید نیز تبدیل گردد . در این چرخه ، ملکول اکسیژن همانند سایر هم خانواده های خود وارد گردش خون می شود و اتم اکسیژن نیز به انجام واکنش های سوختن (یا به بیانی دقیق تر اکسید شدن) می پردازد . عمل اکسایش همواره موجب تسریع و تحریک رشد سلول های زنده می شود ، لذا از این حیث نیز می تواند مثمر ثمر باشد . در اوزون تراپی  ، پزشک معالج همانند سایر زیر شاخه های پزشکی ، نسخه ای متفاوت برای هر بیمار در نظر می گیرد ، کمااینکه ممکن است میزان ماده مصرفی و نحوه تزریق آن برای یک بیمار ایده آل و برای دیگری زیان بار باشد ، لذا نمی توان در این مقاله به تناسب میان امراض و روش های اعمال ماده پرداخت اما با این حال ، از شاخص ترین روش های تزریق  به بدن در ازن درمانی می توان به روش های زیر اشاره کرد :

یکی از این روش ها تزریق ازن (ازون) به میزان خونیست که از بیمار گرفته شده است . در این متد خون بیمار پس از اضافه شدن ازن به آن (در ظروف آزمایشگاهی) ، به بدن وی باز می گردد . در روشی دیگر این ماده مستقیماً به داخل رگ تزریق می گردد ، هرچند خطرات روش اول به مراتب کمتر می باشد . در روش بعدی که به کمک جذب گاز ازن توسط دیواره های روده انجام می پذیرد ، حجمی در حدود  ۶/۰-۷/۰ لیتر گاز اوزن از مجاری متصل به روده وارد بدن می شود . در این روش کاملا بی درد ، ماده مذکور پس از ورود به جریان خون ، علاوه بر ترمیم بافت های آسیب دیده (در بلند مدت) ، میزان نشاط و انرژی فرد مذکور را به نحوی مثال زدنی (در لحظه) بالا می برد . یکی دیگر از روش های ازن درمانی که برای کودکان مناسب است ، محلول ازون با حلال آب است . به عبارتی دیگر ، با ترکیب مقداری مشخصی از این ماده با آب می توان یک محلول طبی تهیه کرد . این نوشیدنی علاوه بر تسکین و درمان بیماری های دهان و دندان (مانند عفونت ، زخم یا برفک دهان) ، قادر خواهد بود تا سرماخوردگی و یا حتی آنفولانزا را درمان کند . این روش به دلیل مصرف راحت و بی درد خود طرفداران فراوانی داشته و به افزایش سطح اکسیژن بدن کمک شایانی می کند . در روش آخر نیز که بر روی تزریق ازن از طریق منافذ پوستی تمرکز دارد ، ازن مورد نیاز بدن از طریق قرارگیری بیمار در محفظه بخار ازن (دوش ازن) و یا به کمک روغن های حاوی این ماده (مانند روغن زیتون ازون دار) و ماساژ به بدن می رسد . در پایان لازم به ذکر است که با وجود عمر نیم قرنی این روش ، تا به حال اسنادی مبنی بر تلفات جانی این راه درمانی به دست نیامده است که می تواند گواهی بر امنیت بالای آن باشد .

در پایان لازم به ذکر است که مجموعه « کلینیک درد پردیس » با ارائه خدماتی همچون نوار عصب و عضله آماده تسکین درد شانه ، درد مچ دست و درمان دیسک  مصدومان و بیماران متقاضی می باشد .

 

۱۰ آبان ۱۳۹۶

مطالب مرتبط

مطالب علمی || ||
برو بالا

طراحی و بهینه سازی سایت توسط سئویاب

نیازمندی های صنعت ساختمان
خدمات حسابداری
تورلحظه آخری
نیازمندی های زیبایی